Oferta
Blog

Eventy firmowe – kompletny przewodnik 

Eventy firmowe – kompletny przewodnik 
Powrót
25 sierpnia 2023
|
5 min.
Pracownik
Julia Pucek
Julia Pucek

Współczesne przedsiębiorstwa coraz bardziej zdają sobie sprawę z roli, jaką odgrywają eventy firmowe w budowaniu relacji z klientami, partnerami biznesowymi oraz własnym zespołem. Eventy te stanowią nie tylko okazję do prezentacji produktów i usług, ale również doskonałą platformę do tworzenia trwałych więzi, dzielenia się wiedzą oraz wzmocnienia wizerunku marki. Jak zorganizować skuteczną imprezę firmową i kiedy warto skorzystać z zewnętrznej pomocy? 

Z poniższego artykułu dowiesz się: 

 • Co to jest event firmowy? 
 • Dlaczego warto organizować eventy firmowe?  
 • Jakie są rodzaje eventów firmowych? 
 • Jak zorganizować event firmowy?  
 • Kiedy warto poprosić o organizację zewnętrzną agencję?  

Czym jest event firmowy? 

Event firmowy to specjalnie zorganizowane wydarzenie lub spotkanie, które ma na celu promowanie firmy, jej produktów, usług lub wartości poprzez interakcję z różnymi grupami interesariuszy. Mogą to być klienci, partnerzy biznesowi, pracownicy, media czy społeczność lokalna.  

Imprezy firmowe mają za zadanie budowanie relacji, wzmocnienie wizerunku marki, generowanie pozytywnego PR, a także umożliwienie wymiany informacji, doświadczeń oraz budowanie więzi między uczestnikami. Mogą przybierać różne formy, w zależności od wielkości przedsiębiorstwa, kultury organizacyjnej, potrzeb pracowników czy budżetu organizacji. 

Imprezy firmowe – korzyści dla firmy i pracowników 

Organizacja eventu firmowego dla kadry pracowniczej przynosi wiele korzyści zarówno dla zespołu zatrudnionych, jak i całej organizacji. Wśród najważniejszych z nich możemy wymienić: 

Korzyści dla firmy 

 1. Wzmocnienie zaangażowania – eventy firmowe oferują pracownikom okazję do uczestnictwa w działaniach poza ich codziennymi obowiązkami. To może wpłynąć pozytywnie na ich zaangażowanie w pracę, poczucie przynależności do firmy i identyfikację z jej wartościami. 
 1. Poprawa atmosfery w pracy – firmowe eventy integracyjne, takie jak imprezy czy wyjazdy team-buildingowe, pomagają zbudować luźniejszą atmosferę wśród pracowników. Rozbicie rutyny i wspólne doświadczenia mogą przyczynić się do poprawy relacji między nimi. 
 1. Motywacja i produktywność – udział w inspirujących eventach może zwiększyć motywację pracowników do osiągania lepszych wyników. Pozytywne doświadczenia i nagrody związane z eventami mogą działać jako dodatkowa zachęta do wydajnej pracy. 
 1. Rozwój umiejętności – imprezy integracyjne mogą stanowić platformę do szkoleń, warsztatów czy prezentacji. Dzięki temu pracownicy mogą rozwijać swoje umiejętności i kompetencje, co może przynieść korzyści zarówno dla ich kariery, jak i dla firmy. 
 1. Poprawa komunikacji – eventy pozwalają na luźniejszą i bardziej otwartą komunikację między pracownikami oraz między różnymi poziomami hierarchii. To może poprawić przepływ informacji w firmie i zwiększyć efektywność działań. 

Korzyści dla pracowników 

 1. Współtworzenie kultury firmy – udział w eventach firmowych daje pracownikom możliwość aktywnego uczestnictwa w tworzeniu kultury organizacyjnej. To sprawia, że czują się bardziej zaangażowani i odpowiedzialni za wspólne cele. 
 1. Relaks i odprężenie – eventy stanowią przerwę od rutyny pracy, pozwalając pracownikom na relaks, odprężenie i oderwanie się od codziennych obowiązków. To może znacząco wpłynąć na redukcję stresu i poprawę ogólnego samopoczucia. 
 1. Uznanie i nagrody – pracownicy mogą odczuwać satysfakcję z uczestnictwa w eventach, zwłaszcza jeśli są one nagrodą za ich wysiłki lub osiągnięcia. To dodatkowe uznanie może działać motywująco i budować poczucie docenienia. 
 1. Rozwój osobisty – organizacja imprez firmowych może pomóc pracownikom w rozwijaniu umiejętności interpersonalnych, asertywności czy zdolności do pracy w zespole. 

Rodzaje eventów firmowych 

Eventy firmowe mogą przybrać wiele różnych form, dostosowanych do celów i potrzeb danej organizacji. Wśród nich możemy wymienić: 

 • konferencje i seminaria – wydarzenia edukacyjne skupione na prezentacji wiedzy, nowości branżowych i trendów. Są doskonałą okazją do wymiany informacji i doświadczeń między specjalistami. 
 • imprezy integracyjne – spotkania mające na celu zacieśnienie relacji między pracownikami, zwykle o luźnym charakterze, z grami i zabawami. 
 • bankiety i gale – wytworne przyjęcia, podczas których firma może nagradzać pracowników za osiągnięcia lub prezentować sukcesy i cele. 
 • targi i wystawy – wydarzenia, podczas których firma prezentuje swoje produkty, usługi lub rozwiązania szerokiemu gronu uczestników, zwykle w branżowym kontekście. 
 • wyjazdy motywacyjne – podróże dla pracowników, które stanowią nagrodę za sukcesy lub służą zmotywowaniu zespołu do osiągania lepszych wyników. 
 • szkolenia i warsztaty – praktyczne sesje, podczas których pracownicy mogą rozwijać swoje umiejętności, zarówno te związane z pracą, jak i umiejętności miękkie. 
 • wydarzenia charytatywne – akcje mające na celu wsparcie społeczności lub organizacji charytatywnych, których wartości są zgodne z misją firmy. 
 • imprezy tematyczne – eventy związane z określonym tematem lub sezonem, np. imprezy bożonarodzeniowe, Halloween czy rocznice firmy. 
 • spotkania networkingowe – organizowane w celu umożliwienia pracownikom nawiązywania kontaktów z innymi profesjonalistami, co może przynieść korzyści w przyszłości. 
 • sesje motywacyjne i inspirujące – prelekcje i wystąpienia motywacyjne mające na celu zainspirowanie pracowników do działania i rozwoju osobistego. 
 • wyjazdy szkoleniowe – dłuższe wyjazdy mające na celu intensywne szkolenie, budowanie więzi między zespołem i refleksję. 

Jak zorganizować event firmowy? Praktyczne porady 

Organizując dany event firmowy należy dokładnie zaplanować wiele szczegółów. Od czego zacząć i na co położyć największy nacisk?  

Określ cele 

Zanim przystąpisz do planowania, jasno określ cele eventu. Czy chodzi o promocję produktu, zintegrowanie zespołu czy budowę relacji z klientami? Cele będą kluczowe dla reszty decyzji. 

Wybór typu eventu 

Na podstawie celów, wybierz odpowiedni rodzaj eventu, który najlepiej je spełni. Może to być konferencja, impreza integracyjna, warsztat, bankiet czy inny format. 

Budżet 

Określ dostępny budżet. To pomoże w ograniczeniu wydatków oraz wyborze odpowiednich opcji dostępnych na rynku. 

Zespół organizacyjny 

Powołaj zespół odpowiedzialny za organizację eventu. Zdefiniuj role i obowiązki każdego członka, aby zapewnić płynność działań. 

Harmonogram 

Stwórz szczegółowy harmonogram, obejmujący wszystkie etapy organizacji, od wyboru daty po ocenę wyników po wydarzeniu. 

Wybór lokalizacji 

Wybierz odpowiednie miejsce, uwzględniając liczbę uczestników, dostępność, lokalizację i udogodnienia. 

Logistyka 

Skup się na szczegółach logistycznych, takich jak catering, transport, zakwaterowanie (jeśli potrzebne) i inne udogodnienia dla uczestników. 

Program 

Opracuj program wydarzenia, uwzględniając prelekcje, sesje, przerwy kawowe, lunch czy inne aktywności zaplanowane na event. 

Prezentacje i wystąpienia 

Jeśli planujesz prezentacje lub wystąpienia, zadbaj o odpowiednią przygotowanie mówców oraz zapewnienie sprzętu audiowizualnego. 

Dekoracje i branding 

Dopasuj dekoracje i branding do tematu eventu oraz wizerunku firmy. Stwórz spójny design i atmosferę. 

Zarządzanie dniem eventu 

Upewnij się, że wszystkie aspekty są gotowe do dnia wydarzenia. Skoordynuj działania zespołu organizacyjnego. 

Opieka nad uczestnikami 

Podczas eventu zapewnij odpowiednią opiekę nad uczestnikami, by byli zadowoleni i czuli się komfortowo. 

Mierzenie rezultatów 

Po zakończeniu eventu, dokładnie przeanalizuj wyniki w odniesieniu do postawionych celów. To pomoże w ocenie skuteczności i wyciągnięciu wniosków na przyszłość. 

Organizacja eventów firmowych przez zewnętrzną agencję 

Profesjonalny organizator eventów firmowych może okazać się w wielu sytuacjach najbardziej korzystnym rozwiązaniem. Kiedy najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów? Przede wszystkim w sytuacji, gdy nie mamy doświadczenia w organizacji imprez, a szykujemy duży event dla pracowników.  

Organizacja eventu może zająć wiele czasu i wysiłku, więc warto zwrócić się do agencji w przypadku, gdy nie mamy wystarczającego zasobu czasowego oraz rąk do pomocy ze względu na aktualną sytuacje firmy (na przykład środek sezonu produkcyjnego).  

Jeśli event wymaga specjalistycznego sprzętu, usług technicznych czy ekspertów w określonych dziedzinach, agencja może dostarczyć te elementy i wtedy należy powierzyć wszelkie działania ekspertom.  

Innym aspektem jest element zaskoczenia. Jeśli firma planuje zrobić pracownikom niespodziankę i chce zachować wszystko w tajemnicy, niezbędna będzie pomoc z zewnątrz.  

Podsumowanie 

Współczesne eventy firmowe to nie tylko okazje do promocji produktów czy usług, lecz również siła napędowa budowania relacji, wzmocnienia wizerunku marki i tworzenia trwałych więzi. Stworzenie udanych eventów wymaga starannego planowania, zrozumienia celów i grupy docelowej, oraz umiejętności efektywnego wykorzystania narzędzi komunikacyjnych i technologicznych.  

Dbałość o różnorodność wydarzeń, od konferencji po imprezy integracyjne, pozwala na osiągnięcie szerokiego zakresu celów, włączając w to motywację pracowników, wzmacnianie kultury organizacyjnej, rozwijanie umiejętności oraz budowanie pozytywnego wizerunku firmy. W dobie dynamicznych zmian biznesowych, imprezy pracownicze stanowią strategiczny element w budowaniu sukcesu i długotrwałej przewagi konkurencyjnej. 

Chcesz poznać
szczegółową ofertę?
Skontaktuj się z nami!

hello@cyrekevents.com  |  tel. +48 570 733 362

NAJNOWSZE POSTY NA BLOGU

Wróć na górę
Polityka prywatnościRodo

Cyrek Events Sp. z o.o.
ul. Rybna 14
30-254 Kraków

KRS 0000491629
NIP 7322172650
Regon 101709460