Oferta
Blog

Impreza firmowa – atrakcje, sprawdzone pomysły 

Impreza firmowa – atrakcje, sprawdzone pomysły 
Powrót
25 sierpnia 2023
|
3 min.
Pracownik
Katarzyna Kucaj
Katarzyna Kucaj

Imprezy integracyjne odgrywają bardzo ważną rolę w kontekście budowania pozytywnej atmosfery wśród zespołu pracowników. Pracodawcy nie powinni więc traktować tego aspektu jako nagrody dla zatrudnionych, lecz jako inwestycję w tworzenie zgranej kadry. Jak i gdzie zorganizować integrację firmową, by odniosła zamierzony skutek i zapisała się w pamięci wszystkich uczestników? 

Z poniższego tekstu dowiesz się:  

  • Jakie są pomysły na atrakcyjną imprezę firmową? 

Najlepsze pomysły na imprezy firmowe – 15 przykładów 

Impreza integracyjna może przybrać różne formy i odbyć się w różnych miejscach. Na przykład na terenie miejscowości, w której znajduje się firma, na wyjeździe lub w samej siedzibie organizacji. Wszystko zależy od pomysłu kierownictwa, budżetu, możliwości logistycznych oraz potrzeb samych pracowników. Oto piętnaście przykładów na niezapomnianą imprezę integracyjną: 

Integracja pracowników na świeżym powietrzu  

Organizacja różnorodnych aktywności na świeżym powietrzu, takich jak rajdy, gry zespołowe czy pikniki, tworzy nieformalne środowisko, które sprzyja budowaniu relacji między pracownikami i wspólnemu spędzaniu czasu poza biurem. 

Warsztaty lub wykłady tematyczne  

Zapraszając ekspertów na warsztaty lub wykłady związane z różnymi dziedzinami, firma tworzy okazję dla pracowników do zdobywania nowej wiedzy, rozwijania umiejętności oraz dzielenia się swoimi doświadczeniami. 

Dzień wolontariatu  

Angażowanie się w działania charytatywne czy wolontariat w grupie pracowników pozwala nie tylko na wspólne dobre uczynki, ale również buduje wspólne cele i wzmacnia poczucie zaangażowania w życie lokalnej społeczności lub osób potrzebujących. Popularną formą pomocy jest również działalność na rzecz pokrzywdzonych zwierząt i lokalnych schronisk.  

Kulinarne spotkanie integracyjne  

Organizacja wydarzenia wokół kulinariów zachęca pracowników do wspólnego tworzenia i dzielenia się kuchennymi doświadczeniami, co sprzyja interakcjom i pozytywnym relacjom. Wszak nic tak nie działa na zmysły, jak smaczne jedzenie. Idealnym rozwiązaniem wydają się warsztaty kulinarne lub degustacja niecodziennych potraw z wybranej kuchni świata. 

Impreza tematyczna w biurze  

Przygotowanie imprezy o konkretnym temacie w samym biurze, na przykład retro party, imprezy halloweenowej czy wieczoru planszówek, pozwala na oderwanie się od codzienności i wspólne wyrażanie kreatywności. Ponadto firma przestaje kojarzyć się jedynie z pracą, co później wpłynie na pozytywne doświadczenie pracowników. 

Zawody sportowe 

Organizacja zawodów sportowych, takich jak turnieje piłki nożnej czy bieg charytatywny, sprzyja zdrowej rywalizacji, współpracy w zespole i budowaniu ducha sportowego. Ponadto w taką aktywność można również włączyć członków rodzin pracowników. 

Wyjazd integracyjny na łonie przyrody  

Jedną z najpopularniejszych form wyjazdu integracyjnego są wypady do gospodarstw agroturystycznych. Weekendowy wyjazd poza miasto umożliwia pracownikom spędzenie czasu razem w luźniejszej atmosferze. Warto wybrać miejsce, które umożliwia korzystanie z aktywności na świeżym powietrzu. Wartością dodaną będą więc boiska, stadnina koni czy na przykład quady. 

Kręgle  

Wizyta na torach do kręgli to świetny sposób na spontaniczną zabawę w grupie, która może integrować pracowników poprzez wspólną rywalizację. To również sposób na spędzenie czasu w centrum miasta, dzięki czemu nie wymaga on skomplikowanej logistyki. 

Escape room  

Bardzo popularną formą wspólnej zabawy pracowniczej jest w ostatnich latach escape room. Rozwiązując zagadki w tego typu miejscach, pracownicy muszą działać jako zespół, co wzmacnia umiejętności współpracy, logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. 

Paintball lub laser tag 

Jedną z najpopularniejszych imprez firmowych jest organizacja dnia na polu paintballowym lub w wersji mniej bolesnej – laser tagowym. Zarówno jedna, jak i druga forma gwarantują adrenalinę, emocje i konieczność zespołowego działania. 

Gokarty  

Wspólne ściganie się na gokartach to okazja do rywalizacji i zabawy, która może sprzyjać tworzeniu więzi w zespole. Małe pojazdy pozwalają poczuć klimat zdrowej rywalizacji i prędkość, ale pozostają bezpieczną formą rekreacji i… nie wymagają posiadania prawa jazdy. 

Spływ kajakowy 

Organizacja spływu kajakowego pozwala na wspólne przeżycie przygody na wodzie, rozwijając umiejętności współpracy i komunikacji. Ponadto to aktywna forma spędzania czasu, a dla wielu uczestników może okazać się pierwszą tego typu atrakcją w życiu. 

Pubquiz 

Zabawy integracyjne w postaci quizu w przyjaznej atmosferze pubu pozwalają na testowanie wiedzy oraz tworzenie zespołowych strategii. 

Ognisko 

Spotkanie przy ognisku tworzy nieformalne otoczenie, gdzie pracownicy mogą lepiej się poznać i spędzać czas na rozmowach i wspólnym biesiadowaniu. Tego typu atrakcję można zorganizować w obrębie miasta lub w jego pobliżu. Tym samym zespół spędzi wieczór lub dzień na łonie przyrody, ale wszyscy będą mogli powrócić do domów i rodzinnych obowiązków. 

Gra miejska  

Zorganizowanie gry miejskiej, gdzie pracownicy rozwiązują zagadki i wyzwania w mieście, może budować umiejętności pracy zespołowej oraz kreatywnego myślenia. Z pewnością wielu osobom przypomną się podchody, w które chętnie bawiliśmy się jako dzieci. 

Podsumowanie 

Imprezy firmowe mają potencjał wzmacniania morale, motywacji oraz lojalności pracowników, a także pomagają w adaptacji nowych członków zespołu. Dodatkowo, poprzez wspólną zabawę pracownicy mogą lepiej poznać kulturę organizacyjną i cele firmy, co wpływa na ich zaangażowanie w czasie pracy. Kluczowe jest jednak uwzględnienie różnorodnych preferencji członków zespołu, aby tworzyć wydarzenia dostosowane do ich potrzeb. 

Chcesz poznać
szczegółową ofertę?
Skontaktuj się z nami!

hello@cyrekevents.com  |  tel. +48 570 733 362

NAJNOWSZE POSTY NA BLOGU

Wróć na górę
Polityka prywatnościRodo

Cyrek Events Sp. z o.o.
ul. Rybna 14
30-254 Kraków

KRS 0000491629
NIP 7322172650
Regon 101709460